logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Zapowiedzi

teraz w ID Kielce

Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana

Zapraszamy na wernisaż wystawy ”Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana.”, który odbędzie się 22.09 o godz. 18:00 w Galerii Głównej Instytut Dizajnu w Kielcach.

Współcześni artyści, zanim rozpoczną pracę nad ilustracją do tekstu, zapoznają się z jego treścią, historią i tematem artykułu bądź numeru. Często poprzez obraz pokazują trudne treści, poruszające ważne dla społeczeństwa kwestie. Zwykle ciężko je zastąpić zdjęciami, ponieważ byłyby to zbyt brutalne lub abstrakcyjne. Pracując nad takimi tematami projektanci tworzą ilustracje, które dodają wartość do artykułu, sięgają po inspiracje poza utartymi szlakami. Wielokrotnie zdarza się, że ilustrator, pokazuje całkiem nowy kontekst zagadnienia, stwarzając tym samym odbiorcy szerokie pole do interpretacji poruszanych wątków.
Dzisiejsze magazyny wyróżnia bogactwo różnorodnych zdjęć i ilustracji, które – jak przyjęto –mają być dodatkiem do tekstu. Najczęściej ich obecność jest tłumaczona tym, że mają zwrócić uwagę i zachęcić czytelnika do zatrzymania się i przeczytania konkretnego artykułu, ale czy to na pewno jest jedyna funkcja ilustracji?

Wystawa „Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana” w Galerii Głównej ID czynna będzie do 12.11.17 r.kuratorki: Urszula Dudek, Dominika Janicka
współpraca kuratorska: Katarzyna Bartnik
architektki wystawy: Dominika Janicka, Małgosia Kałuża
komunikacja wizualna: Patrycja Podkościelny

 


partner: Galeria Biała w Lublinie
patronat medialny: Charaktery
współpraca: Miesięcznik ZNAK, wysokieobcasy, Duży Format, Enter the ROOM x G’rls ROOM, Charaktery, Newsweek, Zwierciadło
artyści: Arobal, Michał Bednarski, Alicja Biała, Katarzyna Bogdańska, Tomasz Bohajedyn, Joanna Chabielska, Piotr Chatkowski, Agata Nowicka Endo, Marta Frej, Galeria Rusz, Joanna Gniady, Ania Goszczyńska, Małgorzata Gurowska, Patryk Hardziej, Homework, Klementyna Jarnuszkiewicz, Paweł Jońca, Janusz Jurek Magdalena Karpińska, Mateusz Kołek, Janek Koza, Paweł Kuczyński, Aga Lut, Tomasz Majewski, Aleksandra Matwiejczyk, Igor Morski, Patrycja Podkościelny, Anna Reinert, Anula Ryska, Dawid Ryski, Greta Samuel, Maciej Sieńczyk, Piotr Socha, Marianna Sztyma, Magdalena Wolna, Maja Wolna. 

 

Patrycja Podkoscielny Newsweek

 

Piotr-Chatkowski- Duy-Format

 Piotr-Chatkowski Duy-Format

 
 

Dawid-Ryski -Playboy

 

 

Aktualności

Weekend z oplotem Spaghetti

www1

Zapraszamy na warsztaty ”Weekend z oplotem Spaghetti”, które odbędą się w dn. 30.0901.10.17 r.

Sobota Na Bodzentyńskiej

www1

Zapraszamy na wydarzenie ”Sobota na Bodzentyńskiej”, które odbędzie się w ramach Światowego Dnia bez Samochodu. Spotykamy się 23.09.17 o godz. 12:00 na ul. Bodzentyńskiej.

Relacja z finisażu wystawy Skup-Hurt-Detal

www1

Za nami ostatnie spotkanie z marką Pan tu nie stał! W czasie finisażu mogliście uczestniczyć  m.in. w drukowaniu wzoru Skup-Hurt-Detal na torbach i koszulkach oraz oprowadzaniu autorskim po wstawie.

Na skróty

galeria gl baner bw   prac kom baner bw   ceramika baner bw

galeria

 

komunikacja wizualna

 

ceramika

projektowanie przestrzeni baner bw   czytelnia small bw   warsztaty baner bw

przestrzeń publiczna

 

czytelnia

 

warsztaty

tkanina baner bw   dzial promocji baner bw   pobierz kalendarz 09

tkanina

 

promocja