logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Na druk! Wzory z lasu

Zapraszamy na warsztaty dla dorosłych Na druk! Wzory z lasu, które odbędą się w dn. 12.02.17 w godz. 11:0013:00 w Instytut Dizajnu w Kielcach.

Poznaj technikę block printu! Wymyśl i wydrukuj swój projekt na torbę!
Na najbliższych zajęciach skupimy się na wzorach prosto z lasu. Pieńki, gałęzie, drewniane plastry, przekroje, ścinki stolarskie posłużą nam do wykonania nadruku na bawełnianej torbie.
Warsztaty trwają 2 godziny.
Na początek obejrzymy wystawę w przestrzeni IDK projektu Anny Bery ”Dzikie Dzieci. Naturalne zabawki w kontakcie z przyrodą”, która wprowadzi Was w temat i zainspiruje do stworzenia swoich wzorów.
Potem przejdziemy do pracowni, gdzie czekać na Was będzie cała sterta drewna. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo materiałów, ale jeżeli chcecie możecie przynieść własne wzory z lasu. Kolejny krok to wybranie elementów do druku i tworzenie, komponowanie wzoru na torbie. Będziemy szlifować, ciąć deski, łamać gałęzie i układać tak, aby stworzyć niepowtarzalny nadruk.
Na koniec druk! Na wybrane elementy — matryce nakładamy farbę drukarską i odbijamy! Każdy uczestnik wychodzi od nas z gotową torbą z własnym wzorem z lasu

Zajęcia poprowadzą: Joanna Kurkiewicz i Olka Banaś.

Ilość miejsc: 20
Obowiązuje rejestracja: https://wzoryzlasu.evenea.pl/

Wydarzeniem Wzory z lasu rozpoczynamy nowy cykl warsztatów w Instytucie Dizajnu „Na druk!”. Jesteście ciekawi co dla Was przygotowaliśmy?
Na zajęciach pod okiem instruktorów IDK i zaproszonych gości będziemy uczyć się na czym polega druk, jak drukowanie wygląda w praktyce, dowiemy się co nieco o różnych metodach nadruku oraz przede wszystkim będziemy drukować na różnych rzeczach, materiałach i tworzyć własne projekty i wzory.
Na każdych zajęciach powstanie nadruk na torbie, obrusie itd. Wykonane rzeczy będzie można zabrać do domu.