logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Finisaż wystawy Akord


Zapraszamy na finisaż wystawy Akord, który odbędzie się 8 maja o godz. 18:00 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach.

W czasie wydarzenia zostaną wręczone nagrody w konkursie Wzór na Akord. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie wzoru graficznego na bolesławiecki kubek i talerz w oparciu o przygotowane stemple. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac.

——
AKORD. Praca, precyzja, produkt. – to wystawa mająca na celu zwrócenie uwagi na równoważność pracy i precyzji ludzi zatrudnionych w fabryce z otrzymywanym produktem.
Kuratorki wystawy– Marta Dachowska i Magdalena Gazur stwarzają przestrzeń do zastanowienia się nad tym, na ile praca ludzi rozliczana na akord, traktowana podobnie jak wydajność maszyny, może przyczynić się do zacierania się granicy pomiędzy ludzką czynnością wykonywaną automatycznie a mechaniczną pracą maszyny.
Wystawa traktująca w sposób bezpośredni o wytworze użytkowym, pośrednio uwydatnia stojący za nim czynnik ludzki, wskazuje na element humanistyczny produktu i kształtującą go ciągle wolność wyboru świadomego konsumenta, który może mieć wpływ na istnienie, bądź też nie, pracy rzemieślniczej.