logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Święto Kielc w IDK

Kielce w ruchu!

Tegoroczne Święto Kielc odbywa się pod hasłem Kielce w ruchu. Jednym z koordynatorów wydarzenia jest Wzgórze Zamkowe.

Co dla Was przygotowaliśmy na Święto Kielc 2017?

23.06.17 godz. 20:0024:00 Zwiedzanie wystawy Skup — Hurt — Detal / Galeria Główna Instytutu Dizajnu w Kielcach oraz Ambasada Dizajnu ul. Wesoła 38. W związku z Białą Nocą wystawa wyjątkowo będzie dostepna dla zwiedzających od godz. 15:00.

Wystawa Skup — Hurt — Detal poddaje analizie mechanizmy funkcjonowania i sukces w branży projektowej na przykładzie marki Pan tu nie stał, którą od ponad dziesięciu lat, kierując się intuicją i osobistym sentymentem do kultury wizualnej minionych dekad, tworzą Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz.

Głównym założeniem wystawy jest przedstawienie historii biznesu, który powstał jako skutek pasji i zamiłowania do dobrego, polskiego wzornictwa. Ekspozycja daje szersze spojrzenie na ogólne zagadnienia związane z prowadzeniem firmy w branży tekstylno-odzieżowej. Bada działania marki na wielu płaszczyznach, od wstępnej koncepcji, przez proces projektowy, aż po wdrożony produkt oraz działania związane z reklamą i sprzedażą.


2325.06.17 godz. 11:0015:00 Wiklinowy Trening Funkcjonalny / Park Miejski.

Zapraszamy na wiklinowy trening funkcjonalny! Podczas kilkudniowych warsztatów zmierzymy się z siłą wierzby, zasadzonej podczas warsztatów zorganizowanych przez Instytut Dizajnu w maju tego roku. Założona przez kielczan Miejska Plantacja Wierzby stanie się źródłem materiału do budowy wiklinowych konstrukcji będących kontynuacją strefy hamaków działającej w poprzednim sezonie w Parku Miejskim.
Warsztaty poprowadzi Jacek Gądek z Wierzby Polskiej — twórca licznych wierzbowych realizacji.
Wierzbowe siłowanie rozpoczniemy już od piątku, potrwa ono do niedzieli wieczór. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się wiklinowych splotów, dowiedzieć się więcej na temat żywej architektury oraz osobiście uczestniczyć w powstawaniu wierzbowej instalacji, która posłuży mieszkańcom Kielc do wypoczynku we wspólnej przestrzeni.


2325.06.17 w godz. 11:0018:00 Instalacja Hydroponiczna / Hol Instytutu Dizajnu.

Premiera modułowej instalacji bezglebowej uprawy roślin.
Pojemniki do hodowli zostały wydrukowane w technologii 3D dzięki FabLab Kielce. Projekt pojemników powstał w pracowni Własnoręczni we współpracy z Evą Klimek, entuzjastką hydroponiki. Instalacja Hydroponiczna jest zapowiedzią ekologicznego projektu Plastic As Living powstającego w pracowni Własnoręczni we współpracy z FabLab Kielce Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne oraz z MARS — Modular Analog Research Station


24.06.17 godz. 12:0013:30 Gdzie ćwiczyli nasi dziadkowie? Spacer Śladem Międzywojennego Założenia przestrzennego Stadionu – Ogrodu w Kielcach /pętla autobusowa przy Stadionie Leśnym w Kielcach.

Zapraszamy na otwarty dla wszystkich spacer pod hasłem: Gdzie ćwiczyli nasi dziadkowie? Poza przekazaniem wiedzy teoretycznej o międzywojennym założeniu przestrzennym Stadionu – Ogrodu w Kielcach, zadbamy o wasze zdrowie fizyczne! Szykujcie się na ćwiczenia gimnastyczne, które poprowadzi doświadczony trener — senior: Pan Ryszard.
Wydarzenie wpisuje się w cykl ”Spacerów Śladem” organizowany przez pracownię Własnoręcznych. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc.