logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Finisaż wystawy Skup-Hurt-Detal

Zapraszamy na finisaż wystawy Skup-Hurt-Detal, który odbędzie się w niedzielę 10 września w godz. 16:0019:00. Na zakończenie wystawy zaplanowaliśmy dla Was wiele atrakcji!

Finisaż wystawy (10.09.17)
godz. 16.00 — oprowadzanie autorskie po wystawie poprowadzą twórców marki Pan tu nie stał — Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz (Galeria Główna)
godz. 17.00 — drukowanie wzoru Skup-Hurt-Detal na przyniesionych materiałach — torby, koszulki (Pracownia Papieru i Druku)
godz. 18.00 — otwarcie wystawy PRINTED WORKS + EDUCATION Distort Visual (Przestrzeń ID)

Distort Visual, to kolektyw graficzny, który tworzą Aleksandra Ilkiewicz i Przemek Hoffer. Kolektyw skupia swoje działanie na pograniczu projektowania graficznego, typografii i sztuki drukarskiej z elementami typografii klasycznej i technikami warsztatowymi, między innymi drukiem w technice litografii. Od 2010 roku współpracuje z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, gdzie prowadzi warsztat zecerski. Realizuje projekty typograficzne, obejmujące proces odlewania czcionek, skład zecerski, druk, oraz ręcznie wykonaną oprawę introligatorską. Istotą działań kolektywu jest połączenie technik klasycznych z poszukiwaniami nowoczesnej formy w projektowaniu krojów pism, customowym letteringu czy zestawieniu tekstu z obrazem.

godz. 18.20 — prezentacja Bartka Bojarczuka — projektanta PTNS (Czytelnia).


W czasie warsztatów sitodruku o godz. 17:00 będziecie mogli wydrukować wzór Skup-Hurt-Detal na przyniesionych materiałach, więc koniecznie zabierzcie ze sobą torbę lub koszulkę!


Podczas finisażu odbędzie się losowanie kartki z pozdrowieniami z wakacji, której autor otrzyma nagrodę w postaci pudła pełnego asortymentu PTNS.


Wystawa Skup — Hurt — Detal ukazuje mechanizmy funkcjonowania i sukces w branży projektowej na przykładzie łódzkiej marki Pan tu nie stał, którą od ponad dziesięciu lat tworzą Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz.