logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Spotkanie autorskie z Wood & Paper

Zapraszamy na spotkanie autorskie z WOOD & PAPER, które odbędzie się 10.11.17 o godz. 18:00 w czytelni Instytutu Dizajnu.

W przestrzeni Instytutu będziemy gościć wystawę RETROspekcje, która miała swoją premierę na Lodz Design Festival, a później prezentowana była podczas świątecznej edycji Targi Rzeczy Ładnych oraz na Gdynia Design Days.


Wystawa ”Retrospekcje” tropi motywy związane ze wzornictwem lat 50. i 60. we współczesnych polskich projektach sztuki użytkowej. Zgromadzone eksponaty dowodzą, jak sprawnie rodzimi projektanci potrafią łączyć elementy dawnego wzornictwa z klimatem nowoczesności.

Na wystawie ”Retrospekcje” zaprezentowano obiekty sztuki użytkowej stworzone przez polskich projektantów: mebli, lamp, grafik, wyrobów szklanych i ceramicznych, tkanin oraz innych dodatków. Prawie wszystkie przedmioty są realizacjami komercyjnymi, ale wytwarzanymi metodą rzemieślniczą, produkowanymi „na bieżąco”, a nie masowo.

Koncepcja wystawy oparta jest na oryginalnym rozwiązaniu scenograficznym: przestrzeń ekspozycji zaaranżowano tak, aby imitowała prawdziwe wnętrze mieszkalne.


Autor: Magdalena Jasińska — projektant marki Wood&Paper
Kurator: Ania Diduch — redaktor naczelna priv.
Organizator: Agata Kondracka — właściciel marki Wood&Paper

Ekspozycja będzie czynna do 28 stycznia 2018 r.