logo id kielce

banerek wzor 1          banerek ids 1

TwitterRSS FeedPinterest

ceramika

Patuszyńska for Peter Marino

Studio Ceramiczno– Szklarskie to jeden z najmocniejszych punktów w ofercie Instytutu Dizajnu w Kielcach. Pracownie wchodzące w skład studia wyposażone są w nowoczesny i profesjonalny sprzęt, potrzebny do tworzenia użytkowej oraz artystycznej ceramiki i szkła, m.in. cztery piece elektryczne oraz jeden gazowy do wypału ceramiki. 

W części ceramicznej studia znajduje się modelarnia z nowoczesnym toczkiem modelarskim. Pracownia posiada także koła garncarskie, mieszalniki do gliny, prasę (walcarkę), drukarkę do kalek ceramicznych oraz bogaty zestaw narzędzi do obróbki wyrobów gotowych.

Pracownia szkła stworzona została z myślą o zapewnieniu komfortowych warunków pracy dla projektantów pracujących w technikach witrażu, fusingu, slumpingu, pat-de-verre oraz innych technologii obróbki szkła.

Oprócz w pełni wyposażonego zaplecza technicznego Studio Ceramiczno– Szklarskie zapewnia przestrzeń użytkową, która pozwala na organizację warsztatów oraz prowadzenie specjalistycznych szkoleń dla studentów.


ikona vr

Nagroda dla Janiny Myrnovej

www1W Muzeum Historii Kielc wręczono nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2014 roku.

Międzynarodowe Sympozjum Ceramiczne w Egipcie

www1Janina Myronova, ceramiczka Instytutu Designu w Kielcach, jako jedyna reprezentantka Polski uczestniczyła w XV Międzynarodowym Sympozjum Ceramicznym w Egipcie.
Dekorowanie talerzy – kto się z tym zmierzy?

www1Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza na warsztaty malowania i dekorowania talerzy przy użyciu kalek ceramicznych, które poprowadzą Monika Patuszyńska oraz Janina Myronova.


Relacja z warsztatów Rodzinne Dekorowanie

www1Institute of Design Kielce był organizatorem warsztatów zdobienia naczyć ceramicznych. Rodzinne Dekorowanie prowadziła Janina Myronova. Prace uczestników będzie można zobaczyć podczas wystawy z okazji Święta Kielc.

Wernisaż wystawy Projektanci IDK: Monika Patuszyńska

W piątkowy wieczór w Institute of Design Kielce odbył się wernisaż wystawy Projektanci IDK: Monika Patuszyńska. Wernisaż poprzedziło spotkanie autorskie pt. Odlewanie nonformalne.

European Ceramic Context

www1Janina Myronova będzie jedną z dwóch osób reprezentujących nasz kraj w czasie European Ceramic Context 2014.

Warsztaty Rodzinne Dekorowanie (2)

talerze 122Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Rodzinne Dekorowanie, które odbędą się w czerwcu w Institute of Design Kielce. Poprowadzi je Janina Myronova. Informacje oraz zasady uczestnictwa poniżej.

Dzieńdobry Janina Myronova

Na wystawie artystka prezentowała prace z ceramiki użytkowej z ostatnich trzech lat.

Wybrano filiżankę dla Papieża Franciszka

Miło nam poinformować, że na konferencji prasowej, która odbyła się w dn. 21 listopada w IDK został wybrany unikatowy prezent dla Papieża Franciszka.  Filiżanka Ewa zostanie wręczona przez radnego Władysława Burzawę podczas bożonarodzeniowej audiencji u Papieża. 

Warsztaty Rodzinne Dekorowanie

talerze 122Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Rodzinne Dekorowanie, które odbędą się w czerwcu w Institute of Design Kielce. Poprowadzi je Janina Myronova. Informacje oraz zasady uczestnictwa poniżej.

Relacja z dekorowania talerzy

W sobotnie popołudnie mieszkańcy miasta mieli okazję dekorować kalką ceramiczną oraz malować talerze pod okiem ceramika z Institute of Design Kielce — Janiny Myronovej.

Prezent dla papieża Franciszka od Kielc

www1Z przyjemnością informujemy, że podobnie jak w zeszłym roku IDK ma zaszczyt uczestniczyć w tworzeniu bożonarodzeniowego prezentu dla Papieża Franciszka, który tradycyjnie wręczy radny Władysław Burzawa.

Podkategorie