logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Spotkanie autorskie z Marcinem Władyką / Studio headmade

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Władyką, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 18:00 w czytelni Institute of Design Kielce. Wystawa plakatów, znaków, książek i animacji autorstwa Marcina Władyki będzie dostępna dla zwiedzających od 08.0408.06.16.

Marcin Władyka (ur. 1975), twórca plakatów, znaków graficznych, animacji, projektant książek. Studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, ukończył dyplomem w pracowni plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Z macierzystą pracownią związał się na 7 kolejnych lat pracując u boku mistrza w charakterze asystenta. Obecnie współprowadzi pracownię typografii na studiach stacjonarnych, oraz pracownię projektowania graficznego na studiach niestacjonarnych. Na przełomie 1997/98 studiował w Schüle für Gestaltung w szwajcarskim St. Gallen a rok po uzyskaniu tytułu magistra był stypendystą Akademii Schloss Solitude w Stuttgarcie. Posiada tytuł doktora sztuk pięknych. 
Laureat licznych konkursów projektowych, m.in. XVII Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie (srebrny medal w kategorii plakatu ideowego, 2000). Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych wystawach plakatu. Juror i kurator kilkunastu konkursów i wystaw poświęconych plakatowi i projektowaniu graficznemu. Członek rady programowej Biennale Plakatu w Warszawie, członek STGU

Od 15 lat prowadzi własne studio graficzne headmade – realizując głownie projekty dla instytucji związanych z kulturą (min. Festiwal Filmowy w Gdyni, TVP Kultura, Solidarity of Arts, NCK), działalnością muzeów (POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego), ale także podejmując zadania związane z budowaniem identyfikacji graficznej firm.