Introligator. Papierowy wojownik przybywa do miasta
01.02.2020
11:00 – 13:00
Zapraszamy na warsztaty introligatorskie dla dzieci i opiekunów, które odbędą się 01.02. o godz. 11.00 do czytelni Instytutu. Zajęcia poprowadzi Łukasz Zbieranowski z grupy projektowej Fajne chłopaki. Warsztaty odbędą się w ramach finisażu wystawy ”Jeden obraz tysiąc słów. Rzecz o okładkach książkowych własnej roboty”.
Przed Wami oficjalne zaproszenie od Łukasza – prowadzącego zajęcia: ”Papierowy Wojownik przybywa do Miasta!
Matki! Ojcowie! Nie ukrywajcie swoich dzieci, zabierzcie je na warsztaty, na których będą mogły zrobić notes! Na warsztatach będzie można spróbować swoich sił w pracach manualnych robiąc notes w sposób tradycyjny z wykorzystaniem różnych technik. Porozmawiamy również o rękodziele i produkcji realnych przedmiotów, a nie wyłącznie cyfrowych projektów.
Czego nauczycie się podczas warsztatów?
▶︎ podstaw techniki szycia notesu
▶︎ jak wykorzystywać różne możliwości w pracy z papierem
▶︎ hotstampingu
▶︎ poznacie specyfikę papieru
▶︎ precyzji
Dla kogo są warsztaty?
Warsztaty dla wszystkich. Nie trzeba mieć żadnego przygotowania, by przystąpić do zabawy. No może trochę cierpliwości.”
—
Ilość osób: 10 par (opiekun + dziecko pow. 8 lat)
Cena: 40 PLN / para
Zapisy: 24.01.2020 godz. 12:00
https://evenea.pl/event/18155-92/
—
Fajne Chłopaki
Studio graficzne specjalizujące się w projektowaniu okładek książek oraz identyfikacji wizualnych marek z sektora biznesu i kultury. W projektowaniu kierują się szczerością i rzetelnością co przekłada się na to, że zawsze chcą poznać klienta, kontekst, potrzeby i zasoby by promować go z czystym sumieniem a nie wprowadzać w błąd odbiorcę. Dlatego nie z każdym współpracują.
Wielokrotnie nagradzani i wyróżniani, między innymi przez amerykańskie czasopismo HOW jako jedna z 10 najlepiej rokujących pracowni graficznych świata. W Polsce to między innymi Srebro w KTR.
Współpracują z Wydawnictwem Czarnym, Państwowym Instytutem Wydawniczym, Łódź Film Commission, Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Muzeum Emigracji w Gdyni, Instytutem Adama Mickiewicza, i wieloma innymi.
Uczestnicy wielu wystaw indywidualnych oraz grupowych. Między innymi: „Places of Origin: Polish Graphic Design in Context” w Reykjaviku; „II Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych” oraz Wanted Design Festival w Nowym Jorku.
Wielokrotnie zapraszani na konferencje związane z projektowaniem graficznym, między innymi Gdynia Design Days, Element Talks oraz Łódź Design.