Projektowanie w obliczu katastrofy
data:
24.05.2019
18:00 – 19:00
miejsce:
wstęp:
linki:
Antropocen jako wymiar ostatniej ery geologicznej informuje nas o zmianach jakich dokonał człowiek przez ostatnie dwieście lat. Dziś w momencie Wielkiego Przyśpieszenia należy niezwłocznie zastanowić się nie nad tym jak projektanci mogą działać, aby zmniejszać negatywne oddziaływanie środowiska zabudowanego, ale jak projekty mogą pozytywnie wpływać na środowisko. Projektowanie regeneratywne sięga poza rozwój zrównoważony i mówi o obiektach jako aktywnych elementach środowiska naturalnego i kontekstu społecznego. Przyjrzymy się 17 Celom Zrównoważonego Rozwoju UN w kontekście projektowania.
W czasie spotkanie postaramy się odpowiedzieć na pytania: Jak pomóc mogą nam technologie w projektowaniu regeneratywnym? Jak twórcy mogą projektować aby wzbogacić środowisko? Jakie propozycje niosą nam nowe narzędzia oparte o sztuczną inteligencję? Jak prawo i certyfikaty odpowiadają na zmiany klimatu?
Współorganizatorem wydarzenia jest SARP Kielce.
Wstęp wolny.
Adrian Krężlik
Architekt, który zajmuje się zastosowaniem współczesnych technologii w projektowaniu szczególnie w kontekście rozwoju zrównoważonego. Założyciel platformy edukacyjnej Architektura Parametryczna oraz berlińskiej agencji Parametric Support, który zajmuje się aplikacją optymalizacji i automatyzacji do procesów architektonicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Zaha Hadid Architects w Londynie, Rojkind Arquitectos oraz FR-EE Fernando Romero w Meksyku. Współtwórca kolektywu Terytoria, który rozwija teorię underperforming architecture. Wykładowca Weißensee Kunsthochschule w Berlinie oraz School of Form.