Projektujemy razem! Materiał w budowie – dzika glina
data:
05-07.07.22
11:00 – 13:30
miejsce:
wstęp:
linki:
Zapraszamy na – rozpoczynający wakacje w Instytucie Dizajnu – warsztat projektowy dla dzieci ”Projektujemy razem!”
To już druga edycja 3-dniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat, podczas których uczestnicy wcielą się w rolę projektanta/ki i przejdą przez proces projektowy poszukiwania form użytkowych.

Elementem wyjściowym tego procesu będzie materiał – “dzika glina” pozyskany z budowy nowej siedziby teatru Lalki i Aktora “Kubuś”. Uczestnicy dowiedzą się jak możemy wykorzystać ten odpad w projektowaniu produktu dla nowej siedziby teatru, jaka jest jego charakterystyka oraz etapy przygotowania do produkcji.
Celem warsztatu będzie przybliżenie uczestnikom trzech etapów projektowych: badania środowiskowe, wizualizowanie oraz prototypowanie. Materiał w budowie – dzika glina.

Badania środowiskowe. Pierwszego dnia uczestnicy wyruszą na wyprawę badawczą do teatru Kubuś. Celem wyprawy będzie odkrywanie tego jak funkcjonuje teatr od kulis, skupiając swoją uwagę na przedmiotach, przestrzeni oraz osobach pracujących w teatrze.

I Wizualizowanie produktu – uporządkowanie zebranych materiałów z pierwszego dnia (zdjęć, wideo, artefaktów), zabawy z wyobraźni, które pomogą nam w zaprojektowaniu magicznej maszyny przenoszącej nas do nowej siedziby teatru na Wzgórzu Zamkowym.

Dzika Glina – Warsztaty o charakterze eksperymentu materiałowego wraz z częścią teoretyczną na temat ceramiki oraz projektowania wernakularnego z Bartoszem Brylewskim.
—
Limit miejsc: 10
Cena: 25zł / os/ 3 dni
Zapisy: telefonicznie od 28.06 pod numerem telefonu 790 764 596 (10:00-17:00)
Cena: 25zł / os/ 3 dni
Zapisy: telefonicznie od 28.06 pod numerem telefonu 790 764 596 (10:00-17:00)
—
Warsztaty towarzyszą wystawie: ”Rotor + ID. Jak wykorzystać odpady budowlane?”.



Ukończył wzornictwo przemysłowe w 2020 roku i rozpoczął pracę jako projektant produktu w Zieta Studio we Wrocławiu. Wcześniej jako asystent projektanta Fernando Laposse w Londynie poznawał zasady regeneracyjnego projektowania oraz wartość tradycyjnego rzemiosła. Doświadczenie zarówno w projektowaniu przemysłowym jak i pracy rzemieślniczej połączone z zainteresowaniem kwestiami środowiskowymi pozwoliło na wypracowanie innowacyjnych metod pracy z materiałem. Do szczególnych zainteresowań projektanta należy praca z ceramiką, tekstyliami a także nauka nowych technik podczas podróży po świecie. W swoim projekcie dyplomowym badał lokalne rośliny i glebę oraz wypracował eksperymentalne metody wykorzystania ich we współczesnej praktyce rzemieślniczej.